Bielenie zubov doma. Ako si jednoducho vybieli┼ą zuby doma?

Bielenie zubov dom├ícou cestou? ├üno, aj to m├┤┼że fungova┼ą. Porad├şme v├ím, ako si vybieli┼ą zuby doma, ─Źo k tomu mo┼żno pou┼żi┼ą a ako to vlastne prebieha. M├┤┼żete sa tak vyhn├║┼ą drahej n├ív┼íteve stomatol├│ga a zuby si vybielite z pohodlia domova.

Zmena ┼żivotn├ęho ┼ít├Żlu

Zubn├ş hygiena

Ako vybieli┼ą zuby doma?┬á─îast├í ot├ízka, na ktor├║ je odpove─Ć mnohokr├ít pomerne jednoduch├í. Sta─Ź├ş z─żahka┬áupravi┼ą v├í┼í ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl┬áa zuby m├┤┼żu by┼ą bel┼íie aj zdrav┼íie. Predov┼íetk├Żm ide o to,┬ánepodce┼łova┼ą zubn├║ hygienu. Zuby si preto ─Źistite aspo┼ł dvakr├ít denne. Pom├íha tie┼ż┬á┼żutie ┼żuva─Źky┬ábez cukru. Odpor├║─Źa sa tie┼ż vyh├Żba┼ą sa zv├Ż┼íenej konzum├ícii potrav├şn, ktor├ę obsahuj├║ ve─ża farb├şv. Ide predov┼íetk├Żm o kolov├ę n├ípoje, ─Źerven├ę v├şno alebo k├ívu. Pigment z t├Żchto potrav├şn sa toti┼ż us├ídza na zubnej sklovine, ─Źo vedie k┬ázle vyzeraj├║cim ┼íkvrn├ím.

Bieliace pásiky

Bieliace p├ísiky predstavuj├║ jednoduch├║ a ├║─Źinn├║ formu bielenia zubov. S├║ vo─żne predajn├ę a pon├║kaj├║ vidite─żn├ę v├Żsledky bielenia zubov. Bieliace p├ísiky toti┼ż obsahuj├║ dostatok ├║─Źinnej l├ítky, aby boli schopn├ę zuby skuto─Źne vybieli┼ą. Aj kvalitn├ę p├ísiky s├║ cenovo dostupn├ę a samotn├í bieliaca k├║ra netrv├í v├┤bec dlho. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą porovnanie r├┤znych bieliacich prostriedkov na zuby v na┼íom ─Źl├ínku ve─żk├ę porovnanie dom├ícej sady na bielenie zubov.

Perá a sety

Mo┼żnost├ş, ako si doma vybieli┼ą zuby, je cel├Ż rad. Jednou z mo┼żnost├ş s├║ aj bieliace per├í. Tie sa odpor├║─Źaj├║ v pr├şpade, ┼że chcete bieli┼ą jednotliv├ę zuby. Bielenie cel├ęho chrupu by bolo s pou┼żit├şm pera ve─żmi zd─║hav├ę. Per├í s├║ vo─żne predajn├ę, maj├║ ale nev├Żhodu. Tou je predov┼íetk├Żm pomerne n├şzky obsah ├║─Źinnej l├ítky. Druhou mo┼żnos┼ąou s├║ sety pre bielenie zubov doma. Tieto sety spravidla obsahuj├║ g├ęly a n├ísady na nanesenie g├ęlu na zuby. Niektor├ę m├┤┼żu disponova┼ą aj LED svetlami pre zv├Ż┼íenie efektu bieliaceho g├ęlu. Tieto sady ale maj├║ nev├Żhodu predov┼íetk├Żm v nesediacich n├ísad├ích na zuby, v─Ćaka ktor├Żm je bielenie nielen nepohodln├ę, ale m├┤┼że by┼ą tie┼ż ne├║─Źinn├ę.

Domáce recepty

Dom├íc├ş b─Ťlen├ş zub┼»

T├ęme, ako si doma vybieli┼ą zuby, sa venuje tie┼ż cel├Ż rad babsk├Żch r├íd a dom├ícich receptov. Niektor├ę m├┤┼żu skuto─Źne pom├┤c┼ą zuby vybieli┼ą, in├ę v├ím m├┤┼żu privodi┼ą sk├┤r zdravotn├ę komplik├ície. Tret├şm typom receptov s├║ tie, ktor├ę nefunguj├║. Aby ste zistili, ktor├ę recepty funguj├║ a ktor├ę nie, pre─Ź├ştajte si n├í┼í ─Źl├ínok┬ádom├íce recepty na bielenie zubov.┬áVedeli ste napr├şklad, ┼że jahody m├┤┼żu pom├┤c┼ą zuby naozaj vybieli┼ą?

Aj napriek ├║─Źinnos┼ą niektor├Żch dom├ícich receptov nebude v├Żsledok bielenia ├║plne dokonal├Ż. Ne─Źakajte ┼żiadne vybielenie o nieko─żko stup┼łov. K tomu sl├║┼żia ┼ípecializovan├ę pr├şpravky, ktor├ę s├║ ur─Źen├ę pre bielenie zubov doma. Bieliace p├ísiky s├║ skvelou vo─żbou nielen z poh─żadu ceny, ale aj z poh─żadu pohodlnosti pri ich aplik├ícii. Navy┼íe maj├║ skvel├ę v├Żsledky, kedy zuby vybielia aj o nieko─żko odtie┼łov.

Vysk├║┼íajte ovocie ─Źi zeleninu

Ovocie je samo o sebe zdraviu prospe┼ín├ę hne─Ć v nieko─żk├Żch oh─żadoch. Pom├íha, mimo in├ęho, odstra┼łova┼ą zubn├Ż povlak a tie┼ż ni─Źi┼ą bakt├ęrie v ├║stach. V t├Żchto zru─Źnostiach vynik├í predov┼íetk├Żm mrkva alebo jablko. M├┤┼żete si ale pochutna┼ą aj na uhorke alebo hru┼íke a efekt bude ve─żmi podobn├Ż. Pr├şrodn├Żm bielidlom zubov s├║ potom tie┼ż jahody, ktor├ę sa ─Źasto vyu┼ż├şvaj├║ pre bielenie zubov doma. Obsahuj├║ enz├Żm, ktor├Ż skuto─Źne zuby bieli. Aj preto je toto rie┼íenie nielen komfortn├ę ale aj pr├şjemn├ę.

Lacn├ę a profesion├ílne bielenie doma?

25x ├║─Źinnej┼íie ako bieliace zubn├ę pasty

Zisti┼ą viac
Logo